Eliminacje australiskie (Australian Qualifications) - 2003
 
Australian Championship
2002 - 2003

Australian Final

Gosford
15.01.2003

1. Leigh Adams  (10)  15+3  3,3,3,3,3  59,44 
2. Todd Wiltshire  (11)  12+3  2,3,2,2,3  58,91 
3. Craig Watson  (13)  13+1  3,3,2,3,2  57,50 
4. Mick Poole  (6)  12+0  2,2,3,2,3  59,06 
5. Mark Lemon  (1)  10  2,2,1,3,2  59,51 
6. John Jorgensen  (9)  1,ef,3,3,2  58,19 
7. Scott Smith  (7)  3,2,0,ns,3  58,41 
8. Travis McGowan  (2)  3,0,3,1,f  60,41 
9. Christian Henry  (8)  0,3,2,0,1  59,45 
10. Kevin Dolan  (4)  1,2,1,1,1  60,77 
11. Lee Herne  (14)  1,1,1,1,2  60,64 
12. Jason Stewart  (12)  0,0,2,2,1  59,52 
13. Rory Schlein  (5)  1,1,1,2,0  60,79 
14. Lee Redmond  (15)  2,1,0,0,0  60,19 
15. Ty Platt  (16)  0,1,0,1,1  60,21 
16. Russel Harrison  (3)  0,0,0,-,-  60,05 
R1. Ashley Jones    0,0  59,04 
R2. Cameron Woodward    60,72 
        58,85 
A.Jones - XIII, XIX        60,43 
C.Woodword - XV        59,25 Final 
         

Marked in blue, for GP qualification 2004.
Marked in red, it is in GP 2003. 


South Australian Championship

Gillman
14.11.2002

1. Rusty Harrison  (9)  15  3,3,3,3,3   
2. Kevin Doolan  (12)  13  1,3,3,3,3   
3. Rory Schlein  (7)  11  3,1,3,2,2   
4. Brett Woodifield  (11)  11  2,0,3,3,3   
5. Cameron Woodward  (15)  11  3,3,0,2,3   
6. Ford Keane  (3)  11  3,2,2,3,1   
7. Scott James  (14)  2,3,1,1,2   
8. Joel Pearsons  (1)  1,2,2,0,2   
9. Ashley Watson  (2)  2,1,1,2,0   
10. Matt Jones  (5)  1,0,2,2,1   
11. Matthew Weathers  (6)  0,2,1,1,2   
12. Ashley Jones  (8)  2,2,x,t,-   
13. Seane Chapman  (13)  1,1,2,x,-   
14. Arlo Bugeja  (16)  0,1,0,1,1   
15. Paul Bogdanowicz  (10)  ef,0,1,0,1   
16. Shane Gromball  (4)  0,0,0,ef,-   
         
         
         
         
         
         

semi-final:
Woodifield, Schlein, Woodward, Keane
Final:
Harrison, Doolan, Woodifield, Schlein


Victorian Championship

Bradford
30.11.2002

Qualifier Heat:
Matt Windsor, Glen Walch, Brock Gates, Wayne Morrison,  Bogdanowicz, Brad Hall-dns (69,76)
 
1. Travis McGowan  (13)  15  3,3,3,3,3  71,83 
2. Jason Stewart  (2)  14  3,3,3,2,3  72,20 
3. Ashley Jones  (8)  13  3,3,3,1,3  73,09 
4. Kevin Doolan  (12)  10+3  3,2,2,3,f  7829 
5. Chris Ferguson  (3)  10+2  2,3,2,1,2  71,71 
6. Karlis Ezergarlis  (4)  1,1,2,3,2  71,67 
7. Cameron Woodward  (16)  x,ef,3,3,2  74,61 
8. Matt Jones  (5)  2,2,1,0,3  72,63 
9. Nathan Hedley  (10)  2,2,ef,2,2  75,33 
10. Peter Fadderson  (1)  0,1,2,2,1  72,43 
11. Mick Evans  (7)  1,1,1,f/x,1  72,02 
12. Paul Bogdnowicz  (6)  0,1,0,2,f  71,65 
13. Matt Windsor  (14)  2,0,ef,1,0  73,23 
14. Cory Dore  (15)  f,2,f,ef,0  70,60 
15. Michael King  (9)  1,0,ef,1,0  73,15 
16. Anton Merlo  (11)  0,0,1,0,1  76,06 
        72,87 
        72,03 
        70,50 
        73,76 
        ?? (IV-V) 
         




Queensland Championship

Gold Coast
07.12.2002

1. Scott Smith  (10)  14  3,3,2,3,3   
2. John Jorgensen  (5)  13  3,3,3,1,3   
3. Mick Poole  (4)  13  2,3,3,3,2   
4. Davey Watt  (12)  12  2,2,2,3,3   
5. Christian Henry  (3)  12  3,2,3,2,2   
6. Ross Brady  (6)  10  2,2,3,2,1   
7. James Grieves  (15)  3,3,1,1,ef   
8. Dennis Hall  (16)  2,0,2,0,3   
9. Luke Kluver  (1)  0,2,0,2,2   
10. Daniel McKinlay  (8)  1,1,2,1,-   
11. Roy Strout  (7)  0,0,0,1,2   
12. Jon White  (2)  1,f,0,2,f   
13. Scott Fisher  (11)  1,1,1,-,-   
14. Davey Booth  (13)  1,ef,1,x/2m,x   
15. Adam White  (9)  0,x/2m,1,0,1   
16. Leigh Fernance  (14)  f/x,1,f/x,-,-   
R. Darren Stout    1,0,3,1,1   
         
D.Stout - V, XIII, XIV, XVII, XX         
         
         
         

Semifinal:
Poole, Watt, Henry, Brady
Final:
Smith, Poole, Jorgensen, Watt


New South Wales Championship
qualifier

Tamworth
16.12.2002

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         



New South Wales Championship

Gosford
17.01.2003

1. Mick Poole   (5)  15  5,5,5  60,52 
2. Craig Watson  (3)  14  4,5,5  60,86 
3. Jaye Stevens  (7)  14  4,5,5  61,01 
4. Ty Platt  (11)  13  5,4,4  60,33 
5. Tony Primer  (18)  11  5,3,3  61,57 
6. Lee Herne  (2)  11  3,4,4  61,89 
7. Legh Fernance  (9)  3,2,4  61,58 
8. Mark Murpy  (14)  4,2,3  61,47 
9. Louis Myers  (17)  2,4,3  61,79 
10. Dennis Hall  (16)  3,3,2  61,98 (s-f) 
11. Matt Saggus  (8)  2,ef,2  61,84 (s-f) 
12. Reuben Axsentieff  (15)  0,3,ef  62,16 (Final) 
13. James Sweetman  (6)  2,1,f   
14. David Armstrong  (10)  f/x,2,1   
15. James Holder  (13)  1,ns,1   
16. Mick Choise  (1)  ns,1,f/ns   
17. Mick Slade  (4)  1,0,ef   
18. Robbie Southwell  (12)  ef,1,f/x   
         
         
         
         

Semifinals:
Poole, Platt, Murphy-ef, Axsentieff-ns
Watson, Herne, Hall, Fernance, Saggus
Final:
Poole, Watson, Stevens, Herne, Myers, Platt


Western Australian Championship

Bibra Lake
07.09.2002

1. Dave Cheshire    24  6,6,6,6  52,28 (3-laps) 
2. Kris Keast    19  5,4,4,6  52,28 
3. Lee Blackman    18  6,6,2,4  53,25 
4. Gerald Short    18  5,5,5,3  54,23 
5. Shannon Wearne    16  4,2,5,5  53,00 
6. Paul Duke    16  4,5,4,3  55,41 
7. Jayson Ketteringham    13  2,3,3,5  53,01 
8. Gavin Lewis    12  1,4,3,4  53,56 
9. Sooty Pigram    3,-,6,f  72,59 "B" 
10. Nigel Roberts    3,1,2,2  74,40 "A" 
11. Mark Jovic    2,3,f,2   
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

Final "B" (4-laps) Duke , Pigram, Ketteringham, Jovic
Final "A" (4-laps) Blackman, Cheshire-ns, Keast-ns, Short-ns, Wearne-ns



;
Facebook 'Like' Button
 
Advertisement
 
 
Dzisiaj stronę odwiedziło już 176580 visitorstutaj!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=